Herní řád ligy jednotlivců pro rok 2015

Napsal Tomík.

Hlavní pořadatelé: Tomík, Kuchy

IT podpora: Japat

 

 1. Termíny a hrací den
  Herní sezóna začíná v neděli 12.04.2015 a končí 30.09.2015. Základní část musí být odehrána nejpozději do 31.08.2015. Hracím dnem je doporučena neděle, ale záleží především na soupeřích, na kterém dni a hodině se domluví.
   
 2. Místo utkání
  Místem utkání je zejména hřiště u přehrady v blízkosti sauny. V případě domluvy soupeřů pak jakýkoliv odpovídající terén pro pétanque.
   
 3. Hráč(i) a hrací poplatek
  Do soutěže se může přihlásit libovolný počet hráčů, nezáleží na věku, pohlaví, herní praxi. Není nutná registrace v JAPKU ani ČAPKU. V jednom zápase hrají vždy dva hráči  proti sobě.  Každý z hráčů zaplatí hrací poplatek do soutěže ve výši 80,- Kč. Hrací poplatek je možné zaplatit bezhotovostním převodem na číslo účtu: 1188489163/0800, kde zavariabilní symbol udejte své číslo licence v ČAPKU (neregistrované hráče prosíme o zadání VS:12345 a uvedení svého příjmení do zprávy pro příjemce), případně v hotovosti k rukám pořadatelů. Poplatek je jednorázový za celou sezónu a slouží k úhradě režijních nákladů a odměn nejlepším hráčům. Povinnost zaplatit hrací poplatek je nejpozději do 29.03.2015. Účastníci, kteří neuhradí do tohoto termínu hrací poplatek, nebudou připuštěny do soutěže!
 4. Přihlášky do soutěže
  Přihlášky do soutěže se podávají, e-mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo telefonicky na 778 014 466 (Kuchy), 773 682 932 (Tomík). Uzávěrka přihlášek je nejpozději do 29.03.2015.
   
 5. Pravidla
  Soutěž se hraje podle mezinárodních pravidel pétanque. Jedná se o turnaj jednotlivců, tj. každý hráč má tři koule. Hraje se do vždy do 13 bodů bez limitu. Je možné použít rekreační koule. Ty však musí materiálově, rozměrově i hmotnostně odpovídat povoleným parametrům. U hry nebude přítomen rozhodčí, hráči jsou povinni se na místě shodnout (jedná se zejména o hru na vedlejším hřišti, vymezení autu při hře ve "volném" terénu apod.). Občerstvení v přilehlém kiosku si účastníci hradí sami. Ale opatrně s tím, hráči nejsou pojištěni a plně odpovídají za škody na majetku i zdraví dalších osob.
   
 6. Systém soutěže
  Hráči budou nasazeny do jedné skupiny, ve které poté odehrají jednokolové zápasy systémem každý s každým. Po ukončení základní části bude určeno pořadí dle následujících kritérií:
  1. Počet vítězství
  2. Vzájemné zápasy (více hráčů se stejným počtem bodů)
  3. Minitabulka a pak 1. a 2. (více hráčů se stejným počtem bodů)
  4. Celkové skóre rozdíl
  5. Získané body
  6. Los mincí

Hráči na prvních čtyřech místech postupují do semifinále, kde se utká první se čtvrtým a druhý se třetím. Vítězové postupují do finále a poražení hrají zápas o třetí a čtvrté místo. Všechny tyto zápasy se hrají na 2 vítězné zápasy. Zbývající pořadí bude stanoveno dle výsledků ve skupině. Pořadatel si vyhrazuje právo VETA v případě sporů o výkladu pravidel, hracího systému, sporu mezi hráči apod. 

 1. Povinnosti účastníků
  Všichni hráči mají povinnost nastoupit ve stanovený hrací den a hodinu k odehrání zápasu. Hráči se zavazují, že udělají vše pro to, aby zápasy základní skupiny byly odehrány do termínu 31.08.2015. Zápasy neodehrané do tohoto termínu budou zapsány do tabulky jako 0:0 a žádný hráč nezíská vítězství. Pokud některý z hráčů odstoupí ze soutěže a nebude mít odehráno více než 2/3 zápasů základní skupiny, všechny jeho výsledky se anulují. V opačném případě jsou nedohrané zápasy zapsány jako kontumační vítězství 13:6.
   
 2. Hlášení výsledků
  Vítězný hráč (není-li dohodnuto jinak) je povinen nahlásit výsledek pořadateli do 3 dnů - kontakt viz. bod 4
   
 3. Ceny
  První čtyři hráči obdrží price money a věcné ceny.

 

Přejeme „Pěknou hru.“

Tomík a Kuchy