Herní řád Jablonecké placky 2014

Napsal Milan Fukal.

Termín :  2014 začátek v 10:00

Přihlášky : průběžně - kontaktní formulář, e-mail, telefonicky, možno i na místě od 9:00 do 10:00

Startovné : 50,- Kč na místě

 

P r a v i d l a :

Cíl (košonek) bude umístěn na jedné straně hřiště ve vzdálenosti 6,5 metru od kraje prvního odhodového kruhu o průměru 0,5 m. Další odhodové kruhy budou umístěny ve vzdálenosti 7,5 m, 8,5 m a 9,5 m.

Bodování - každý hráč bude házet z jednotlivých vzdáleností třemi koulemi. Po odehrání  3 koulí z jedné vzdálenosti změří pod dozorem rozhodčího jejich vzdálenost od cíle, rozhodčí zapíše výsledek (body=součtu vzdáleností všech koulí) do tabulky. Vzdálenost se měří na celé cm zaokrouhleno dolů (tj. 14,9 cm = 14).

Úprava hřiště - během 3 náhozů z jedné vzdálenosti zůstává hráč v kruhu, tj. nesmí upravovat hřiště (zamazávat dopady) ani se chodit dívat k cíli. Hráč může být informován o přibližné vzdálenosti koule od košonku. Hřiště lze upravit  před hody z další vzdálenosti.

Hraje se na dvou stanovištích současně. Každý hráč odehraje kompletní sérii 12 hodů (4 x 3) postupně od vzdálenosti 6,5 m do 9,5 m na každém ze stanovišť. 8 hráčů s nejnižším součtem bodů (počítá se nižší ze dvou odehraných sérií) postupuje do čtvrtfinále. V případě shodné součtu bodů se rozhoduje podle dosažených bodů v druhé nejnižší ze dvou odehraných sérií. Takto získané umístění se použije pro zápasy čtvrtfinále a pro stanovení celkového umístění hráčů na pátém a dalších místech.

Čtvrtfinále se hraje  na dva zápasy, na každém ze stanovišť jeden. Hraje proti sobě 1-8, 2-7, 3-6 a 4-5. Jeden hráč začíná 3 hody ze vzdálenosti 6,5 m. Na další vzdálenosti začíná druhý hráč a tak se střídají i dále (tj. v poslední 4. sérii hraje začínající hráč jako druhý). Výše postavený hráč si vybírá, zda začíná on nebo druhý hráč. Ve druhé hře začíná druhý hráč. V případě nerozhodnosti zápasů (1:1) rozhoduje skóre z obou zápasů. V případě stejného bodového stavu (celkové naměřené vzdálenosti) se hraje rozhodující třetí hra.

V semifinále se utká hráč s nejlepším výsledkem ve čtvrtfinále proti čtvrtému, druhý proti třetímu. Hraje se na dva zápasy za podmínek stejných jako čtvrtfinále. Zápasy se hrají současně na obou stanovištích.

Poražení se utkají o třetí místo, vítězové postupují do finále, oboje se hraje na dvě hry, za stejných podmínek jako semifinále. První zápasy se hrají současně, následuje druhý zápas o 3. místo a druhý finálový zápas.

Pozn.: Systém může být upraven, zejména ve vazbě na počet přihlášených hráčů.

 Ceny : První tři placéři obdrží trofeje. Nejlepší hráč navíc získává na rok Putovní pohár Jablonecké Placky.