PÉTANQUE BOARD GAME

Napsal Tomík. Uveřejněno v Turnaje

út
bře
31
2015
6150 hits

Dovolte, abych vám představil stolní hru, která ctí mezinárodní pravidla pétanque a jež si klade za cíl zábavnou formou přenést už i v našich končinách tento populární sport na váš stůl. Setkáme se zde s elementem náhody, jež přináší do hry napětí, ale též se strategickými prvky, bez jejichž zvládnutí nelze dosáhnout vítězného cíle. Přijdou si tak na své všichni, kteří rádi riskují, ale i ti kteří chtějí potrápit své mozkové buňky při přizpůsobování zažité herní strategie z venkovních hřišť potřebám aktuálního dění na herní ploše.

Při hře více hráčů též velmi záleží na komunikaci členů týmu, jejich schopnosti vzájemné spolupráce a v mnoha případech i společném smyslu pro humor.

Hra je zpracována tak, aby byla všem dostupná a vhodná pro volné šíření (rozšiřování za účelem zisku není povoleno a podléhá autorskému právu). Pokud si chcete tuto stolní hru zahrát, stačí si pouze vytisknou pdf. soubor, jež je vložen na tyto stránky a ve kterém se nachází návod společně s potřebnými herními přílohami. Poté jej stačí doplnit dvěma klasickými herními kostkami a po krátkém procvičení vaší manuální zručnosti při vystřihování karet postav hráčů a herních žetonů, můžete začít. Samotný herní plán je doporučeno vytisknout ve formátu A3. Pokud však tuto možnost nemáte, stačí pouze trocha lepící pásky pro spojení dvou listů A4 a vše je vyřešeno.

Nenechte se vylekat délkou pravidel. Hra ačkoliv se vám může na první pohled jevit složitá, je opatřena jednoduchými herními mechanismy a velmi rychle se v ní zorientujete. Naopak věřím, že i vy sami brzy přijdete s vlastními návrhy na její rozšíření a uvedete je v diskuzi na našich stránkách, nebo je soukromě pošlete na můj email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Hra by měla být živá, vyvíjet se a dále rozšiřovat na základě vašich postřehů. Mým hlavním přáním je vám přinést velkou porci zábavy, podpořit týmového ducha a přispět k propagaci pétanque (hra je též vhodná pro začínající hráče, kteří se doposud s pétanque nesetkali, ale chtějí se naučit jeho pravidla).

Přeji příjemnou zábavu, o kterou jde především a děkuji za vaše pozitivní, ale i negativní ohlasy.

Hra je určena pro 2-6 hráčů a její herní délka je zhruba 60 minut.

A nyní již..... „Pěknou hru.“

 

Tomík

Komentáře   

 
+3 # Ráďa 2015-04-07 22:51
pěkná hra, snadno pochopitelná a hlavně zábavná - pořád jsem vyhrávala:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Irena 2015-04-08 19:56
Úžasný, ale proč tam figuruju já, to fakt nechápu. Vymazat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Tomáš Kunc 2015-08-12 16:16
Zařízeno ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat