Líšný OPEN 2015

Napsal Martin. Uveřejněno v Turnaje

so
srp
08
2015
725 hits

Líšný OPEN 2015

Paralelně s mistrovstvím republiky mixů se uplynulou sobotu uskutečnil také neméně prestižní turnaj v Líšném, jež je pravděpodobně největším petánkovým turnajem v Libereckém kraji. O bezproblémový chod tohoto, již dvanáctého, ročníku se tradičně staral především starosta Jirka Mikeš.
Předpověď počasí hlásila tropická vedra a jelikož se meteorologové nepletli, outdoorovou sprchu, nebo lépe řečeno jakýsi umělý déšť, jež pořadatelé vybudovali v blízkosti hřišť kvitovala většina přítomných s povděkem. Celkem na boulodrom dorazil, podle mě, ideální počet čtyřiadvaceti týmů, kterým los přiřknul jednu ze čtyř šestičlených skupin, z nichž vždy dva nejlepší triplety postupovali do vyřazovací části turnaje. Skupiny a čtvrtfinále se hrály do jedenácti bodů, což si myslím bylo velmi citlivě zvoleno a to jak z časových, tak klimatických důvodů. Semifinále a souboje o "bednu" se pak hráli standardně do třinácti.
Šárka Pajkrtová, kapitánka týmu s již tradičním názvem No Name do něj pro letošní ročník kromě mojí maličkosti, nominovala také Blacka, jediného přítomného obhájce loňského vítězství. Skupinou jsme proplouvali, až na krátký výpadek v jednom zápase, celkem hladce a tak jsme se kolem poledního, v tom největším pařáku, mohli schovat do stínu stromů a sledovat z povzdálí další urputné boje na hřištích a odhadovat na koho bychom tak ještě mohli v další fázi turnaje narazit. Odpočatí jsme pak s jistotou, která nás provázela celý den, zvládli jak čtvrtfinále, tak semifinále a s očekáváním jsme vyhlíželi našeho posledního soupeře. Žádné překvapení se nekonalo a tak jsme ve finále poměřili síly s týmem Vrchlabí z Vrchlabského Sklípku, jež je několikanásobným Líšenským medailistou, avšak v posledních letech mu nejcennější kov unikal.
První nához finále jsme sice nezačali vůbec přesvědčivě, nicméně pak jsme si košónek na relativně dlouhou dobu uzmuli pro sebe a už, už to vypadalo, že zůstaneme celý den bez porážky, neboť jsme celkem slušně vedli, potom však soupeř začal trpělivě dotahovat a trojkou v posledním náhoze dokonal obrat na 13:12 a naopak právě on se tak stal jediným neporaženým týmem dne. Nám se tak opět  potvrdilo ono staré otřepané klišé, že se petanque hraje do třinácti :)
Ze závěrečných bojů, před slušnou diváckou kulisou, je ještě potřeba doplnit, že třetí místo pro sebe urval tým koš-o-nek, který porazil Kobyly, naše semifinálové soupeře a též dlouholeté účastníky open.
Závěrečné ceremonie se odehrávaly v přátelském a pohodovém duchu, tak jako celý turnaj a vlastně celý den. Díky za příjemně strávený den patří především pořadatelům, ale samozřejmě také soupeřům a všem, kteří měli s touto akcí cokoliv společného.
Tak ahoj zase za rok!