Herní řád Jablonecké petanque ligy pro rok 2017

Napsal Milan.

1. Termíny a hrací den
Herní sezóna trvá od dubna (samozřejmě podle počasí) do září. Hracími dny jsou úterý a čtvrtek od 17,00 hod. Dle možností budou stanoveny dny na sehrání zápasu o víkendu (v případě, že nebude žádný turnaj ČAPEK apod.


2. Místo utkání
Hřiště a další prostory u přehrady u kiosku v blízkosti sauny (za beachvolejbalovými hřišti)


3. Tým a hráči
Do soutěže se může přihlásit libovolný tým. Počet hráčů v týmu není omezen, hráč však může v průběhu sezóny nastoupit pouze za jeden tým. V jednom zápase hrají dva hráči (teoreticky mohou hrát i ve třech, není to však příliš výhodné). Za tým jedná jeho kapitán. Každý tým zaplatí manipulační poplatek 300,- Kč, členové JAPKO 200,- Kč, smíšený tým 250,- Kč. Poplatek je jednorázový za celou sezónu a slouží k úhradě režijních nákladů a odměn nejlepším týmům. Poplatek uhradí tým v hotovosti pořadateli nejpozději do 30.4.2016.


4. Přihlášky do soutěže
Každý tým musí oznámit svůj soutěžní název, kapitána týmu a kontakt na něj (e-mail, tel.). Přihlášky se podávají e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 731 552 312. Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2017.


5. Pravidla
Soutěž se hraje podle mezinárodních pravidel pétanque. Jedná se o turnaj dvojic, tj. každý hráč má tři koule. V případě, že za tým nastoupí tři hráči, má každý z nich dvě koule. Hraje se do 13 bodů. Je možné použít rekreační koule. Ty však musí materiálově, rozměrově i hmotnostně odpovídat povoleným parametrům. U hry nebude přítomen rozhodčí, týmy jsou povinny se na místě shodnout (jedná se zejména o hru na vedlejším hřišti, vymezení autu při hře ve "volném" terénu apod.). Občerstvení v přilehlém kiosku si účastníci hradí sami. Ale opatrně s tím, hráči nejsou pojištěni a plně odpovídají za škody na majetku i zdraví dalších osob.


6. Systém soutěže
Týmy budou nasazeny do jedné skupiny. Základní část se odehraje systémem každý s každým jednokolově. Po ukončení základní skupiny bude určeno pořadí dle následujících kritérií:
1. Počet vítězství
2. Vzájemné zápasy (2 týmy se stejným počtem bodů)
3. Minitabulka a pak 1. a 2. (více týmů se stejným počtem bodů)
4. Celkové skóre - rozdíl
5. Nastřílené body
První dva týmy ze základní skupiny postupují přímo do semifinále, další čtyři týmy hrají čtvrtfinále (3-6 a 4-5). Semifinále (1. proti hůře postavenému čtvrtfinalistovi po základním kole a 2. proti lépe postavenému čtvrtfinalistovi). Zápas o 3. místo a finále. Všechny zápasy KO (od čtvrtfinále do finále) se hrají na 2 vítězné zápasy. Pořadatel si vyhrazuje případné změny v systému soutěže zejména s ohledem na počet přihlášených týmů.


7. Povinnosti účastníků
Všechny týmy mají povinnost nastoupit ve stanovený hrací den a hodinu k odehrání zápasu. Pokud některý z týmů bez omluvy nenastoupí k utkání, bude tento zápas kontumován ve prospěch soupeře. Týmy se mohou dohodnout na sehrání v jiném termínu, zápas však musí být sehrán nejpozději do 14 dnů od předepsaného termínu zápasu. Zápasy mohou být po dohodě týmů předehrány. Změnu termínu sehrání semifinálových a finálových zápasů jsou kapitáni týmů povinni nahlásit v předstihu pořadateli turnaje nebo přímo na webových stránkách Japka.


8. Hlášení výsledků
Kapitán vítězného týmu je povinen nahlásit výsledek nejpozději druhý pracovní den po sehrání zápasu pořadateli - kontakt viz. bod 4.

9. Ceny
Dle finančních možností pořadatele, nápadů a zájmu sponzorů. Vyhlášení na předvánočním posezení.

V Jablonci nad Nisou
28.2.2017
Za Jury Milan